Project 30

אל החדר הכחול ומעבר לו

“במקום לקחת את מיתרי הקול שלו” הציע רונלס, “למה שלא נשרוף את הגופה? אנחנו הולכים ואוספים את כל מה שנחוץ כדי לשחרר את זיגטומוי מכלאה – כל מה שהמקדש יצטרך לעשות בסופו של דבר זה לשדוד אותנו. בואו נדאג שהם לא יוכלו לשחרר אותה”. התכנית נשמעה לטנון כמו תכנית טובה, אבל לפני שריפת הגופה הוא זימן את רוחו של הקוסם. “עדיין אפשר יהיה לשחרר את זיגטומוי” אמר הקוסם כשנשאל על הנושא. “אם לא באמצעות קסם, אפשר יהיה לפרוץ את הדלתות בכח”. טנון שחרר את הרוח ואז שרפה החבורה את גופתו של הקוסם על מיתרי הקול שלו – שיהיו נחוצים לפתיחת הדלתות על פי יומנו של לארת.
שני מגדלים נחקרו, שני חלקי מפתח נמצאו – כעת המשיכה החבורה למגדל השלישי. בזמן שהתקדמו במנהרות שמתחתיו הגיעו לחדר שנראה הרוס מהרגיל, עם מפולות אבן מהתקרה בכמה מקומות וכמה גופות ושלדים לעוסים ברחבי החדר. כשנכנסו לחדר החלו לשמוע קול של פלדה מתחככת באבן וכעבור כמה שניות הגיחו מאחורי ההריסות שלושה יצורים דמויי אריות מכונפים שמזנבותיהם צומחים קוצי פלדה ארוכים – מאנטיקורים! היצורים החלו לשגר את קוצי הפלדה הארוכים לעבר החבורה, אולם כל הקוצים שינו את נתיביהם תוך כדי מעופם ופגעו בטנון. רובם לא הצליחו לחדור את שיריונו העבה אבל כמה מהם מצאו סדקים בשיריון והתחפרו אל תוך בשרו. לאחר מאבק קצר הצליחה החבורה להכניע את המאנטיקורים, אולם הם היו מותשים אחרי כל ההיתקלויות שעברו. בכל זאת החליטו להמשיך הלאה מחשש שאנשי המקדש שנמלטו יחזרו עם תגבורת בכל רגע. כשנשאל מדוע הקוצים פנו אליו, הסביר טנון שבפזיזותו הרים בעבר חפץ קסם בלי לחקור אותו כיאות מראש והדבר גרם לקללה שהוטלה עליו וגורמת לו למשוך אליו קליעים. הוא כבר יכול להסיר את הקללה בעצמו, אולם הוא מרגיש שהוא עדיין לא כיפר על חטאו ולכן הוא לא מבטל אותה.
רוב הגופות בחדר היו מושחתות לחלוטין – נראה שהן שימשו מזון למאנטיקורים, אולם אחת נראתה טריה יחסית. עליה הם מצאו פיסת מפתח נוספת וגם מעט אוצר – מגילה עם לחש קסום ושני בקבוקי שיקויים, אותם זיהו כשיקוי נשימת מים ושיקוי אבן לבשר.
רק עוד מגדל אחד לא נחקר וכעת ירדה החבורה במדרגות שבתוכו, אולם לפני כן הטיל רונלס לחש אזעקה על פתח המגדל, כדי שידעו אם משלחת מהמקדש מגיעה מאחוריהם. הם החלו לשוטט במסדרונות שיצאו מתחתית המגדל והגיעו לאולם שחלק מקירותיו קרסו, אלא שנראה היה שמשהו מהצד השני של הקירות דחף אותם אל תוך החדר ומאחורי הפתחים בקירות נראו מנהרות חצובות באדמה. במרכז החדר ניצבה תיבה, מה שעורר את חשד החבורה שמדובר במלכודת. הם חזרו לאחור אל המסדרון ממנו הגיעו כדי לתכנן מה יעשו בנוגע לתיבה, כשלפתע קרסו הקירות משני צידיהם. מתוך הקיר הגיחו יצורים מעוררי חלחלה. הם נראו כמו חיפושיות שחומות עצומות, בגובה שלושה מטרים כמעט! בנג’י הרים מיד את רובה הקשת שלו במטרה לירות באחד מהם, אולם כשעיניהם נפגשו התמלא ראשו בקולות ומראות מוזרים. לפני שהבין מה הוא עושה, כיוון בנג’י את רובה הקשת אל עבר טים שעמד במרחק שני צעדים בלבד ממנו, בידו השניה כבר הכין שני קליעים נוספים כדי לשגר לעברו מטח שלא ישאיר לו כל סיכוי לשרוד. הקליע כוון הישר אל גרונו של טים, בנג’י לחץ על ההדק – ואז נקרע מיתר רובה הקשת וטים נשם לרווחה.
טנון שחרר את הבאגבר משליטתו כדי לפנות את הריכוז לטובת לחשים אחרים, וזה ניצל את ההזדמנות והסתער על רונלס. פה ושם הצליחה החבורה להנחית כמה מכות על המפלצים, אבל המצב נראה רע, כשלפתע הסתובבו היצורים ונסוגו בחזרה אל תוך המחילות שלהם. באותו רגע ממש הרגיש רונלס שהאזעקה בראש המגדל הופעלה.
הם רצו במהירות אל התיבה בה חשבו שבוודאי יהיה חלק המפתח האחרון. טנון הטיל לחש חיפוש ומצא מיד את פיסת המפתח בין אלפי המטבעות שמילאו את התיבה. כעת תכננה החבורה לערוך מארב לכח המתקרב, אולם כששמעו את כמות הצעדים המתקרבים ואת הכובד של חלקם הבינו שמדובר בכח עימו לא יוכלו להתמודד. מהחדר עם התיבה הייתה יציאה נוספת והם פנו אליה בריצה. המסדרון התפתל ימינה ושמאלה שוב ושוב עד שבסופו שמצאו, כפי שציפו, דלת עשויה מתכת כחולה מבהיקה.בידיים רועדות החל רונלס להכניס את חלקי המפתח לשקע המרובע שבדלת. את פינת המסדרון עבר יצור גבוה ורזה עם עור ירקרק וגמיש מתוח על צלעותיו הבולטות. בנג’י החל לירות לעברו והיצור חזר בחזרה מאחורי הפינה. אחד מחלקי המפתח נשמט מידו של רונלס והוא החל לגשש אחריו על הרצפה. באותו רגע עבר את הפינה יצור עם גוף דמוי לטאה ולו המוני ראשים דמויי נחש. היצור העצום מילא לחלוטין את המסדרון והחל לשעוט לעבר החבורה, ממוטט את המסדרון מאחוריו. סוף סוף נפתחה הדלת הכחולה והחבורה שעטה דרכה, טורקת את הדלת מאחוריהם. קולות חבטה החלו להישמע כשהיצור המבעית נגח בדלת שוב ושוב בכוחו העצום, אבל הדלת לא זזה.
החדר בו מצאו את עצמם היה חצי כדור עשוי כולו מאותה מתכת כחולה כמו הדלת, ובו מעגל של עשרה כיסאות מרופדים. רוב החבורה החלה להתווכח האם לשבת בכיסאות או שמדובר במלכודת, מלבד טים שפשוט התיישב באחד הכיסאות. שניות ספורות לאחר מכן הורגשה תחושת תאוצה עצומה בחדר וכל העומדים הוטחו בעוצמה ברצפה. כשהתחושה הפסיקה נראה פתח עגול בתקרת החדר וקולות החבטה על הדלת נפסקו.
לפי הערכותיהם, החדר הכחולה נמצא בדיוק מתחת להריסות המגדל שאליו הגיעו. טים הטיל לחש טיפוס עכביש, לקח חבל ועלה במעלה הפיר. חבל אחד לא היה מספיק ארוך, לכן נקשר חבל נוסף לקצהו וטים המשיך בטיפוס. נראה שהוא כבר עבר את כל המרחק אותו ירדו אל מתחת לפני האדמה וכעת הוא כבר אמור להיות במקום בו נמצאות הריסות המגדל, ואז הגיע לראש הפיר, מצא נקודת עיגון וקשר אליה את החבל. שאר החבורה טיפס אחריו. מסדרון הוביל מהפיר הלאה והחבורה התקדמה בו כאשר בנג’י בראש. לאחר צעידה קצרה התרחב המסדרון לחדר עגול עם כיפה שבראשה פתח סגור עשוי מתכת. בארבעה מקומות טיפסו סולמות ברזל במעלה הקירות, אולם הם היו ישנים, חלודים ושבורים. רצפת החדר הייתה מכוסה כולה בחריצים עם פרופיל מלבני, ובקצה הרחוק של החדר הייתה יציאה נוספת. ברגע שהחלו להיכנס לחדר נפתח הפתח בתקרה והחדר נמלא רוח שסובבה את מי שהספיק להיכנס לתוך החדר במעגלים. רונלס הצליח ליצור קיר רוח בדיוק מול הפתח אליו ניסו להגיע, כך שכל מי שעבר מול הפתח הועף החוצה אל המסדרון. טנון, שלא נסחף ברוח במקור, נכנס אל החדר והועף גם הוא אל המסדרון שממול.
לפני שימשיכו החליטו לערוך מנוחה. טנון ורונלס אמנם הצליחו לחסוך מעט כח קסם אבל כוחותיו של טים אזלו לחלוטין וכולם היו מותשים ופצועים מהקרבות שעברו. הם נחו כמה שעות ורונלס זימן שוב את מנדיבול, אחרי שאיבד אותו בלוח השחמט הצבעוני.
לאחר שסיימו לנוח המשיכו במסדרון שנפתח אל אולם עגול ועצום ובקצהו מדרגות לולייניות שעולות למעלה. הם החלו לטפס כשבנג’י נתקף פחד גבהים וטנון נאלץ לקשור אותו אליו כדי לעזור לו בטיפוס.
המדרגות עברו דרך תקרת האבן העבה והגיעו למבוך שיחים מוזנח שצמח עד התקרה הגבוהה של האולם בתוכו נמצא. לאחר שיטוט במבוך השיחים הגיחה החבורה מצידו השני, שם עמדה אישה בגלימה חומה בגבה אל החבורה ליד ערוגת ורדים ופיזרה פירורים על הרצפה. טנון ניסה לפתוח בשיחה, אז הסתובבה האישה והסירה את הברדס. במקום שיער היה ראשה מכוסה בנחשים ובני החבורה הרגישו את שריריהם מתקשים כשמבטיהם נפגשו, אולם הם הצליח להתגבר על השיתוק. מבין השיחים יצאו שלושה יצורים שנראו כמו תרנגולות אפרפרות ומרוטות והצטרפו אל הנערה. חיציו של בנג’י הרגו מיד אחד מהם, אז ירתה הנערה חצים בחזרה לעברו אולם הם פנו באוויר ופגעו בשיריונו של טנון. טים הטיל קרניים צורבות שגרמו לה לכוויות וטנון ניסה לפקד על הנערה לברוח, אולם קסמיו לא השפיעו עליה.
קליעיו של בנג’י חיסלו עוד אחת מהתרנגולות ושני חצים נוספים פגעו בנערה. היא שלפה חרב מתחת לגלימותיה והיכתה בטנון בשעה שאחד הנחשים שלה הכיש אותו בפרק ידו, שם השיריון לא הגן עליו, והארס החל לזרום בעורקיו. טנון הטיל על עצמו לחש הגנה מפני רוע, בנג’י המשיך לקלוע בחיציו. טים הטיל קרן של קור שתאט אותה, אולם גם קסמיו לא השפיעו והנערה, למרות לחש ההגנה, הצליחה לפגוע שוב בטנון ונחש נוסף הוסיף לדמו מנת ארס נוספת. כעת הרים בנג’י את קשתו שוב, אולם הנערה הפנתה אליו את מבטה. מבטיהם נפגשו ובן רגע הוא הפך לפסל אבן. כעת הצליח טים להקפיא את הנערה מעט ורונלס שיגר לעברה קליעי קסם שחיסלו אותה.
רונלס השתמש בשיקוי שמצאו מתחת למגדל כדי להפוך את בנג’י בחזרה לבשר ודם, והוא הטיל לחש ריפוי על טנון, שכבר כמעט נהרג ממכותיה של הנערה. בינתיים חיפש טים באיזור ומצא בין הורדים תיבה קטנה. בתוכה נמצאו כמה אבנים יקרות ובקבוקון ובו מים מתוקים – נוזל שמסוגל לטהר כמות עצומה של מים מזוהמים. עבור קהילות מדבריות או כאלה ששוכנות ליד ביצות יהיה הבקבוקון הזה יקר מפז מכיוון שהוא מסוגל לטהר אפילו אגם שלם מלא במי מלח.
כעת טיפסה החבורה במדרגות שבקצה הקומה. הם הגיחו אל תוך אולם עגול וגדול ובו מעברי אבן עוברים מעל ים של אש וריח של גופרית ממלא את המקום. בקצה הרחוק של האולם עמדה דמות עצומה עם עור אדום – ענק אש. הענק שלף את חרבו האדירה ונעץ אותה ברצפת האבן תוך שהוא מתגרה בחבורה וקורא להם לבוא להילחם בו. לידו עמדה ערימה גדולה של סלעים מוכנים להשלכה.בנג’י דרך מיד את רובה הקשת ושחרר שני קליעים לעבר הענק, אולם בדרכם אליו פנו לפתע הקליעים כלפי מעלה ונעלמו דרך פתח בתקרה.

Comments

themalker themalker

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.