Project 30

המוות שיסתיים יום אחד

מי חיכה מאחורי הדלת הסגורה?

דריס היה מותש לחלוטין וגם טים היה פצוע למדי, והחבורה תהתה אם זה הזמן לעצור ולנוח, אבל החשש מתגבורת מהמקדש שכנע אותם שעליהם להמשיך במהירות האפשרית. הם טיפסו בחזרה למעלה במדרגות שמתחת למגדל והגיחו בחזרה אל אור היום שבחצר המצודה ההרוסה. כעת פנו אל המגדל הבא – גם ממנו ירדו המדרגות למטה אל תוך האדמה. טים הציע ללכת ראשון מכיוון שהוא מסוגל לראות היטב בחושך, אולם טנון התנגד בתוקף – במידה ומשהו יפתיע את טים סיכויי ההישרדות שלו נמוכים. לאחר מעט ויכוחים הוחלט שדריס ילך ראשון.
הירידה אל תוך האדמה נמשכה זמן מה, אולם בסופו של דבר הם הגיעו אל אולם עגול בתחתית המדרגות ממנו יצא מסדרון ארוך. הקירות נראו רעועים ובמקומות שונים נפלו אבנים מהתקרה והקירות. הם התקדמו בזהירות וקיוו שהמבנה כולו לא יתמוטט על ראשם.
המסדרון התפתל ימינה ושמאלה עד שלבסוף הסתיים בדלת עץ עתיקה. טנון פתח אותה מרחוק ומאחוריה נגלה לעיניהם אולם גדול ובו ניצבו המוני באגברים, אולם אף אחד מהם לא נע כלל. בקצה המרוחק של החדר ניצב סרקופג גדול עשוי אבן עם מכסה שנראה כבד. על המכסה היו חרוטות רונות אולם לא ניתן היה לפענח אותן ממרחק זה.
הם החליטו לבדוק האם מדובר בבאגברים אמיתיים או בפסלים, לכן שלף בנג’י את רובה הקשת שלו וירה באחד מהם. הבאגבר התעורר לחיים והחל להתקדם לעברם. מיד פגעו בו כולם עם קסמים וקליעים שונים והוא נפל מת עוד לפני שהספיק להגיע אליהם.
טנון רצה לבדוק את הסרקופג והחליט להיכנס אל תוך החדר ולהיזהר לא לגעת באף אחד מהבאגברים, כדי שלא יתעוררו, אולם ברגע שנכנס פנימה התעוררו ארבעה מהם והחלו להתקדם לעברו. דריס מיהר להגנתו, מה שהעיר ארבעה באגברים נוספים. דריס נלחם בהם בשעה שטנון ניסה למשוך את תשומת ליבם כדי שיבזבזו את זמנם בניסיון להרוג אותו – שיריונו העבה ומגינו הקסום עצרו כמעט את כל חבטותיהם בקלות. הוא התקרב אל הסרקופג עד שהצליח לקרוא את הכתוב עליו – “הישמרו מפני המוות שיסתיים יום אחד”. הוא ניסה לפתוח אותו, אולם המכסה היה כבד מדי. הוא המשיך לעצור את מכותיהם של הבאגברים שסביבו עד שאחד מהם הצליח להנחית את אלתו על רקתו של טנון. אזניו צלצלו והוא ירק דם ושיניים על הרצפה ואז חזר להתרכז בקרב.
אחת הגופות נפלה בסמוך לדלת מאחוריה עמדו טים ודריס וקלעו חצים ולחשים על הבאגברים. כשראה זאת טים, הכניס יד לכיסו והוציא משם אבן חן שחורה. הוא קירב אותה אל מצחו של הבאגבר המת, אולם ברגע שחצתה ידו את המפתן התעוררו ארבעה באגברים נוספים. הקרב התחדש, אולם הבאגברים האחרונים חוסלו עד מהרה. שלושה באגברים קפואים נותרו מפוזרים ברחבי החדר. הם חיסלו שניים מהם אחד אחד ואז העירו את האחרון וקשרו אותו. טנון החל לגשש במוחו כדי לגלות מה הוא יודע על המקום ומה הוא עושה שם, אולם גילה שאין לו שום מושג. הבאגבר חי ביחד עם שבטו במערה מרחק מאות מילין משם ולפתע התעורר בחדר הזה מלא בזעם, קשור ומוקף בגופות חבריו ובאנשים זרים.
טנון שכנע אותו להצטרף אליהם ולסייע להם. דריס, ששונא גובלינים וקרוביהם שנאת מוות, החל להתווכח איתו אבל טנון הצליח להרגיע את הרוחות. לאחר מכן שוחח עם טים על מה שניסה לעשות עם גופת הבאגבר – טנון הבין שטים ניסה להנפיש את הגופה והביע התנגדות. טים לא הבין מדוע לא להקים לעצמם משרת שיגן עליהם במקום מסוכן כל כך אבל הסכים לוותר על הרעיון. בינתיים בחן בנג’י את הארון אולם לא מצא עליו כל מלכודת. ביחד הרימו דריס והבאגבר את המכסה הכבד ובחנו מה יש בתוכו. בפנים היו אלפי מטבעות, רובן מנחושת ומיעוטן מכסף. בשעה שהוציאו וספרו אותן גילו ביניהן פיסת מתכת נוספת, דומה לזו שמצאו בתא בחזהו של הפסל. כשסיימו לרוקן את הארון הבחינו שקרקעיתו נראית עבה מאוד, לכן בחנו את הסרקופג שוב.
כפי שחשדו, תחתית הסרקופג הייתה כפולה. לאחר שמחציתה החליקה הצידה הם גילו מתחתיה גופה שמורה למדי ולבושה בגלימות של קוסם עם רונות רקומות עליהן. “זה בוודאי הקוסם שחתם את הדלתות במקדש.” אמר טנון, והוסיף – “בואו ניקח את מיתרי הקול שלו”.

Comments

themalker themalker

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.