Project 30

הולכים לראות את הקוסם

או לפחות את הגופה שלו

חבורה עשתה את דרכה בדומיה בחזרה מהמערות שמתחת לגילדה. הדרך הייתה ארוכה והטיפוס ארוך, ולאורכה היו עשרות גופות של אנשי המשמר שנהרגו במלכודות השונות שבנה הננס האפור. כשהגיעו בחזרה לרחוב ראו שם אנשי משמר נוספים נערכים להיכנס למערות וביניהם הפלאדין, לודמיאר זקן מיתריל. הם הסגירו לידיו את הננס, אולם כשרצו להסגיר גם את מלבואזן גילו שהוא לא שם. אל גבו של טנון הוצמד פתק בכתב ידו שמסביר שהוא נמלט מכיוון שבית המשפט לא יבין את ההשפעה של החרב עליו, אבל טנון בוודאי יבין והוא מקווה שהם ייפגשו שוב בעתיד. בכיס גלימתו של רונלס הייתה המראה שנמצאה בביתו של פובם לאחר מותו.
רונלס חזר אל הגילדה ולאחר שדיבר מעט עם הקוסם האוצר, קונדראדיס, וקיבל ממנו הבטחה שהוא ינסה להשמיד את התער-שחור, הפקיד בידיו את החרב המקוללת.
בערב נפגשו שאריות החבורה בפונדק הירח המפתה. ויג’ור לא היה איתם – בשעות אחר הצהריים הגיע מכתב ממנו בו הוא מספר שהחליט לגזור על עצמו תענית בעקבות האירועים האחרונים והוא פורש מחיי ההרפתקנות, לפחות לבינתיים.
בעודם יושבים ניגש אליהם אלף מבולבל שענה לשם טים – קיצור של טימיאל גולדנהנד נפזן. הוא ביקש עזרה באיתור אחותו שהייתה כהנת בקהילה הקטנה שלהם ביער העיניים ונראה שנחטפה בידי אורקים, אולי כדי לשמש בטקס אפל כלשהו. טנון נזכר ששמע על שימוש בדם ומח עצמות של אלפים לצורך יצירת שיקוי אריכות ימים. הם חשבו כיצד יוכלו לאתר את עקבותיה של האלפית לאחר שכבר עברו מספר שבועות מאז שנעלמה, אז ניגש אליהם אדם שהציג את עצמו בשם בנג’י שלוש מעלות – אמין, הגון, עניו. הוא יוכל לסייע באיתור עקבות, הוא רק צריך מעט עזרה עם כיסוי החשבון שלו בפונדק. הם מרימים כוסית לזכרו של ליאופולד ורבים ממבקרי הפונדק מצטרפים – הם שמעו על מעלליו ועל מותו מהשיר שביצעה מוקדם יותר באותו ערב תלמידתו לשעבר. הם ממשיכים לשתות ולשחק קלפים עד שמגיעה השעה לישון.
למחרת, בזמן ארוחת הבוקר, מגיע שליח מתנשף ונוטף זיעה לפונדק. הוא נשלח מהרואה למרחוק שצריכה את עזרת החבורה מהומלט בדחיפות. חלק ניכר מהחבורה אמנם לא היה בהומלט, אולם הם מצטרפים בכל מקרה. מגדל הרואה למרחוק נמצא נמצא מעט מחוץ לשערי העיר וכשהם מגיעים אליו מספר טים על אנשים בעלי יכולות קסומות, מה שמעורר את חשדם של רונלס וטנון שזהו למעשה מלבואזן בתחפושת. הם מבקשים ממנו שיציג את יכולותיו הקסומות והוא מגדיל את עצמו לגובה של שניים וחצי מטרים, מה שמשכנע את השניים.
הרואה למרחוק מספרת לחבורה על חפץ קסם רב עוצמה ועתיק שהיה בעבר בהריסותיו של מגדל באבור אלז. השם מזכיר לטנון שגם ביומנו של לארת היה איזכור למגדל באבור אלז – שם הסתיר קראפטיס את גופתו של המכשף העליון שחתם את כילאה של זיגטומוי במקדש הרוע היסודני. הרואה למרחוק רצתה להשיג את החפץ בזמן הקרוב אבל לא מיהרה במיוחד, אלא שהבוקר הגיעה למקום משלחת כלשהי ולכן מיהרה לקרוא לחבורה. היא לא רוצה שהיהלום ייפול לידיים הלא נכונות – היא רוצה להשתמש בו כדי לחדד את כוחות הראיה שלה, אבל ניתן להשתמש בו גם כדי להוציא נשמות מגופן ולכלוא אותן ביהלום לנצח. החבורה מסכימה לסייע לה, אך לפני כן מבקש טים שתנסה לאתר את אחותו. היא מתרכזת לרגע אולם לא מצליחה לראות דבר מלבד חושך – ייתכן שאחותו של טים פשוט נמצאת במקום חשוך.
לפני ששלחה אותם אל המגדל, נתנה להם הרואה למרחוק תליון עשוי זהב ופלטינה מכוסה ברונות בהיקפו ובמרכזו אבן ירוקה. לחיצה על האבן הירוקה תחזיר אותם אל המגדל. היא מבקשת שישתדלו לחזור רק לאחר שהשיגו את היהלום, אולם שמוטב שיחזרו בחיים ולא יהרגו בניסיון להשיג אותו. לאחר מכן הסתדרו בני החבורה במעגל. הרואה למרחוק הוציאה מכיס גלימתה גיר גדול בצורת מתומן בכל צבעי הקשת והחלה לשרטט רונות בסגנון דומה לאלו שעל התליון מסביבם. אבקת הגיר התרוממה מהרצפה והסתחררה סביבם במעגל.
כשדעכה סופת הגיר מצאו את עצמם במדבר גדול, לא רחוק מהחומות ההרוסות של מצודה שעמדה במקום, כשכמה מטרים לפניהם זוג אוהלים – אחד מפואר ועשוי בדים יקרים והשני פשוט וקטן יותר. על האוהל הגדול התנוסס דגל ועליו סמל העין הבוערת של לארת וליד סמל של כף יד אדומה – אלו בוודאי שליחים מהמקדש שהגיעו כדי להשיג את גופת המכשף! בעודם מקללים את הרואה למרחוק שהרסה את אלמנט ההפתעה כשהנחיתה אותם ממש ליד המחנה, הבחין בהם מישהו מהמחנה. הוא רץ אל תוך האוהל הקטן ותוך מספר שניות יצאו ממנו שמונה לוחמים חמושים בחרבות, רובי קשת וקשתות ארוכות, מוכנים לקרב. רונלס שיגר מיד כדור אש לעבר השמונה ובמקום לא נותר דבר מלבד כמה ערימות אפר. אז יצאה מתוך האוהל השני דמות לובשת גלימה אפורה כהה ושיריון עור, עם מגן על יד אחת וחרב קצרה על מתנה. עורה היה אפור וניביה התחתונים בולטים – נראה שהיא חצי אורקית. היא הביטה סביבה בערימות האפר ובאוהלים הבוערים, ואז תפסה בתליון שהיה תלוי סביב צווארה ונעלמה. האם היא שיגרה את עצמה הרחק מהמקום או שהפכה לבלתי נראית? בנג’י היה בטוח שראה את עקבותיה בחול ליד האוהל שלה. טים מילא את האוהל בריח בלתי נסבל כדי לגרום לה לצאת החוצה שוב. אחרי כמה דקות של חיפושים הגיעו למסקנה שהיא נמלטה ורונלס חשש שהיא תחזור בקרוב עם תגבורת.
הם פנו מיד לעבר ההריסות. השער היה פתוח אולם השבכה חסמה את המעבר. למרבה המזל, החומות העתיקות היו מלאות בחורים והם זחלו פנימה דרך אחד מהם. בתוך החומות הייתה חצר גדולה ובמרכזה – גל אבנים עצום במגוון גדלים, מחצץ ועד בולדרים עצומים. זה כל מה שנותר מהמגדל העתיק שבראשו אמור להיות היהלום. בפינות החצר היו דלתות ברזל חלודות – כניסות למגדלים שעמדו בארבע פינות המצודה וקרסו כבר מזמן. הם פתחו את הדלת הצפונית ונכנסו אל הריסות המגדל, שם מצאו מדרגות ברזל שיורדות מטה מטה אל תוך האדמה. הירידה נמשכה כמה דקות ובסופה מצאו את עצמה באולם עגול קטן עם מסדרון שיוצא ממנו. המסדרון התת קרקעי נראה רופף מאוד, כאילו האבנים עשויות ליפול בכל רגע. הם התקדמו דרכו עד שלאחר כמה פיתולים הגיעו לקצהו, שם היו חמש גומחות בצורת אדם. רונלס נכנס מיד לאחת הגומחות. כשעשה זאת יצאו מהקיר טבעות ברזל והוא שוגר כלפי מעלה בתוך צינור אבן. לאחר כמה שניות מצא את עצמו על משטח גדול ומשובץ בדומה ללוח שחמט, אלא שבמקום המשבצות הלבנות היו מחצית המשבצות צבועות בכחול, צהוב וירוק. המשבצת עליה עמד בפינת הלוח זהרה באור לבן. בקצה המרוחק של הלוח ניצב פסל חובש כתר וידו מושטת לפנים, ספק בברכה ספק באזהרה. בתוך כמה שניות הופיעו במשבצות סמוכות גם טים, טנון, דריס ולבסוף בנג’י, שנכנסו כולם אל הגומחות השונות אחריו.
רונלס שלח את מנדיבול לחקור ולאחר כמה צעדים על הלוח נפגע מנדיבול מברקים ונעלם. החבורה גיששה את דרכה על הלוח מבלי להבין לאן עליהם ללכת. לרונלס, טנון ובנג’י שיחק המזל והם עברו את הלוח עד קצהו השני בלי בעיה. כשהגיעו לקצה השני נפתחו גומחות חדשות בסמוך למשבצות מהן התחילו ללכת. טים השתמש בקסם כדי ללכת על הקירות והתקרה כמו עכביש וכך הגיע לצד השני, אולם הגומחה לא נפתחה כשעשה כן. הוא החליט לחזור ללוח ולנסות לעבור עליו כדי לפתוח את הגומחה שלו, כדי שיוכל לחזור מאוחר יותר, אולם מדי כמה צעדים התחשמל. כשהגיע קרוב לקצה החדר זינק אל המסדרון שבקצהו השני – הגומחה נשארה סגורה.
דריס ניסה להתקדם על הלוח אך התחשמל בכל צעד וצעד. בינתיים בחן טים מקרוב את הפסל והבחין בקו מלבני דק בחזהו. בנג’י לחץ את ידו המושטת של הפסל והקו נפתח – זה היה מכסה של תא סודי ובתוכו מעין מפתח עשוי ממתכת כחולה מבהיקה. כשראו שכל דבר שדריס עושה מוביל למכת חשמל, אמרו לו כולם שימתין להם עד שיחזרו. הם התקדמו במסדרון שמאחורי הפסל עד שהגיעו לדלת עשויה מאותה מתכת כחולה ממנה היה עשוי המפתח ובה שקע במעין צורה מרובעת עם עיגולים בפינות – נראה היה שארבעה מפתחות כמו זה שמצאו בפסל ימלאו אותה בדיוק. הם ניסו לחבר את המפתח לדלת והוא זהר לרגע, אולם נפל לרצפה ברגע שעזבו אותו.
נראה שהגיעו למבוי סתום ורונלס חשב שעליהם לחזור בחזרה ולהיכנס לשלושת המגדלים האחרים, למצוא בהם את פיסות המפתח הנוספות. הם חזרו בחזרה אל חדר הפסל והבינו שעליהם להביא את דריס וטים אל קצה החדר בו ניצב הפסל, רק כך ייפתחו הגומחות ויתאפשר להם לחזור. טים דרך על אחת המשבצות עליהן ניצב הפסל. הוא התחשמל פעם אחת אחרונה ואז הגומחה נפתחה. דריס התקדם לעבר הפסל במסלול הקצר ביותר האפשרי. מלבד צעד אחד, הוא התחשמל בכל צעד וצעד. לבסוף הגיע מותש אל הפסל וגם הגומחה שלו נפתחה. כעת יכלו כולם לחזור אל צידו השני של החדר, שנראה היה כאילו הוא מתעלם מהם עכשיו ולא מחשמל יותר איש, והם החל לעשות את דרכם בחזרה אל פני הקרקע כדי להמשיך בחיפושים אחר המפתחות.

Comments

themalker themalker

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.