Project 30

עסקים מלוכלכים בגרייהוק

החבורה נחה מעט מההרפתקאות

הדבר הראשון שעשתה החבורה כשיצאה מהמערה היה למוטט את הכניסה באמצעות הלם כדי שהרפתקנים אחרים לא יקפחו את חייהם. רק כשהכניסה הייתה גל אבנים נזכר רונלס בסנארלה ובורקט, שעדיין מסתובבים בחוץ ולא יוכלו לחזור לביתם או גרוע מזה – נלכדו בפנים, אבל כבר היה מאוחר מדי.
הם ירדו מצלע ההר, אספו את הציוד וקיפלו את המחנה וגם התרגשו מהאיחוד של דריס ואתונתו – פלורה. ביום השני למסע החל דריס להרגיש ברע. הוא העדיף להתרחק מאור השמש ובחר להסתגר. בדיקה פיזית לא גילתה כל מחלה. בחינה קסומה גילתה שהבעיה נובעת מהקשר בינו ובין הלם. הוא ניסה לשוחח עם הלם על העניין כדי לפתור את הבעיה אבל הלם הסביר שזהו טבעו. דריס בחר לנתק את הקשר מהפטיש בינתיים. נראה היה שתער-שחור משפיע לרעה על מלבואזן, אבל הוא דווקא העדיף להישאר עם הנשק. את לילות המסע העבירו טנון ורונלס בבדיקת מתמר האנרגיה המאוכלס כעת ביסודן אש שמצאו במגדל של קראפטיס.
מעט לפני שהגיעו לגרייהוק, בשעת ערב מאוחרת, עברה החבורה בשטחים החקלאיים שמדרום לעיר. באיזור זה האדמה הרבה פחות פוריה מבעמק נהר הסלינטן והמקום מאוכלס באיכרים עניים שאין להם שום מקום אחר ללכת אליו. אחת לכמה שנים הם נאלצים לעזוב הכל ולהעתיק את חוותם עוד דרומה, הרחק מהעיר, כי האדמה כבר לא יכולה להצמיח דבר. מלבואזן רצה לנצל את ההזדמנות כדי למצוא כאן מישהי שאיתה יוכל לקיים את הבטחתו לרוחו של אביו – להמשיך את המשפחה, והתפתח ויכוח בינו ובין ליאופולד בנושא היחס לנשים, עד שלטנון נמאס והוא הטיל עליהם לחש שתיקה.
כשהגיעו לשערי גרייהוק גילו שהרפתקנים נדרשים לשלם מסי כניסה גבוהים למדי. הם ניסו להתווכח אבל כשהשומר אמר שהוא עוד עלול לבצע בדיקה מקיפה של כמות הכסף והסחורות שהם מכניסים לעיר ולגבות מס בהתאם לממצאיו הם ויתרו. מלבואזן דן בינתיים עם תער-שחור באפשרות לחסל את השומר אבל החליט שלא לעשות זאת בינתיים, בניגוד לעצתה של החרב.
טנון ורונלס לנו במקום שסופק להם על ידי גילדת בעלי המלאכה, השאר לנו בפונדק הירח המפתה עליו המליץ ליאופולד, למעט ויג׳ור שלא היה מסוגל להמתין אפילו עד הבוקר ומיהר לאחד מבתי הזונות המקומיים.
בבוקר הלכו טנון ורונלס אל מקדש דלב, הספריה הגדולה, כדי להחזיר את ״גל״. ראש המקדש שלח אותם אל גילדת הקוסמים, שם יטפל בעניין הקוסם החלפן – קונדראדיס בובקה. הם נפגשו עם הקוסם הזקן והוא הסכים לבצע החלפה תמורת חפצי קסם אחרים, אולם הם התקשו להחליט באילו חפצים הם מעוניינים ולכן הוחלט שיחזרו במועד מאוחר יותר לביצוע ההחלפה. בינתיים הם שכרו מעבדה ושוליות כדי להמשיך לחקור את המתמר.
מלבואזן הלך אל רובע העוני בחיפוש אחר אוכל לתער-שחור ואישה להמשך השושלת. הוא נפגש עם טורין, מנהל סוכנות המשרתים הגדולה בעיר, שהסכים להעמיד כמה נשים לבחירתו של מלבואזן. בזמן שהמתין שטורין יזמן את הנשים יצא מלבואזן החוצה ורצח קבצן בפינה אפלה. הוא הופתע לגלות שהפעם נותרה גופה אחרי שהחרב סיימה את עבודתה, בניגוד לפעם בה הרגה את הענק האדום בהר הנוצה הלבנה.
דריסריאן הגיע אל גילדת ההרפתקנים, שם המתין לו מכתב ממולדתו, אלסארי. כל מה שהיה כתוב במכתב היה ״אלסארי זקוקה כעת לשור יותר מאי פעם, קלארק״. בנוסף הוא ניסה לברר על קוונט ויג׳יל, בישוף אלמור, אז שמע שיר אודותיו שמספר איך ויג׳יל מתחתן ואז מוציא להורג את נשותיו למחרת, ואיך כל התושבים מסתירים את בנותיהם במרתף כשמרכבתו יוצאת מהטירה, מחשש שאם יראה את בתם ייקח אותה לאישה. מסתבר שויג׳יל עבר לאחרונה באיזור גרייהוק אבל לא נכנס לתוך העיר ללילה. על פי השמועה, הייתה בשיירה אישתו הבאה, נערה שהובאה מאלסארי הרחוקה. דריסריאן ניסה לברר מה שמה של הנערה אולם איש לא ידע. לאיש אין קשר עם מקום רחוק כל כך, אולי הוא יוכל לנסות לשלוח איש מקצוע לשם – המתנקשים עוסקים גם בריגול, לא רק ברצח, אולי הם יוכלו לסייע.
ויג׳ור, סקרן לגבי עברו אותו לא זכר, שם פעמיו למקדש איסטוס ודן שם עם הכהנות בנושאי פילוסופיה – האם מותר להאיץ את גורלו של אדם? האם הניסיון להאיץ את הגורל אינו הגורל בעצמו? בבדיקה ברשומות המקדש נמצא שויג׳ור היה שם לפני כ-50 שנה. הוא היה נער יתום שגודל במקדש. יום אחד לקח חרב מהמקדש ויצא להגשים את גורלו, מאז לא שמעו ממנו. ויג׳ור מסר את החרב שהייתה שבורה לתיקון. הכהנת הגדולה אמרה שכשיצא למסע החרב הייתה שלמה. מצד שני, לפי מה שכתוב הוא גם היה יפה כשיצא למסע.
דריסריאן חזר אל הפונדק וניסה להעיר את ליאופולד כדי לברר פרטים על יצירת קשר עם מתנקש שיוכל לבצע עבודה שקטה. ליאופולד לא ידע את משמעות המושג ‘שקט’, ושלח אותו לרובע הגנבים, ליצור קשר עם אחת משתי הכנופיות הידועות לשמצה בעיר. לאחר שהתעורר ליאופולד סופית, בשעת אחר צהריים מאוחרת, הוא יצא לחפש מקומות להופיע בהם כדי להפיץ בעיר את השמועה על חבורת ההרפתקנים שמנסה לעצור את הקוסם המרושע קראפטיס ועל התעוררותו המחודשת של הרשע במקדש היסודני שבאיזור נאלב.
בינתיים חזר מלבואזן אל סוכן המשרתים. הוא הביא לבחירתו מגוון נערות ומלבואזן בחר בשתיים מהן. הוא חתם על הסכם עם הסוכן, שיכן אותן בפונדק מקומי והחל לעמול על העמדת הדור הבא לשושלת מלבואזן.

Comments

themalker themalker

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.