Project 30

אל הר הנוצה הלבנה

החיפוש אחר הנשקים הגנובים

האיש שנותר אחרי היעלמו של דוראן נקרא ויג’ור. הוא עזר לחבורה לגלגל את הקדירה העצומה לעבר השער דרכו עברו מוקדם יותר. איש המעבורת המתין להם ולקח אותם בחזרה, אז ביצע ליאופולד את הטקס שהפך אותו לבעליה של הקדירה וסגר את השער. היער נעלם והם מצאו את עצמם מחוץ למגדלו של קראפטיס. לא הרחק משם נשמעו חבטות – שומר היער כבר התחיל לפרק את הריסות העיר.
הם נכנסו אל תוך המגדל ועלו למעלה. בקומה השניה נמצאה הספריה לשעבר של קראפטיס, מכוסה כולה בשכבה עבה של עובש ופטריות. בין הספרים הרקובים נמצא דף בודד שלא ניזוק כלל – הדף אותו הגיעו לחפש. עליו הופיעו ההוראות כיצד לדבר בקולו של אדם אחר באמצעות בניית תיבה קסומה שתכיל את מיתרי הקול שלו. הם ניסו לקרוע את הדף אולם אפילו ויג’ור לא הצליח לקרוע אותו בכוחו העצום. גם לשרוף אותו לא הצליחו ונראה שהוא היה לא דליק.
לאחר מכן ירדו למרתף, שם נמצאו רהיטים וחפצים הרוסים רבים. טנון שלף את מטה זיהוי הקסם שלו ואיתר שני חפצים קסומים. מזרקה קטנה שהייתה מחוברת לקיר ובה ניצב פסל קטן של השד הגדול שהיה במרכז האגם עליו שטו מוקדם יותר. רונלס נזכר שאיש המעבורת אמר שהאגם המרפא היה במקור אגם של רעל. בדיקה מהירה גילתה שהמזרקה אכן מפיקה רעל קטלני.
החפץ הקסום השני שהיה קבור מאחורי הריסות רבות היה מיכל נחושת ששימש בעבר לאיחסון יסודני אש. זה היה הבסיס לחימום הבתים בקאר סליאר וככל הנראה גם בערים שונות באימפריות הסואלית והבאקלונית לפני אלף שנה, משם הביאו איתו קראפטיס את החפץ.
letter_from_keraptis.jpg
נראה שלא נותר להם עוד דבר לעשות כאן, לכן החליטה החבורה לעזוב את המקום ולהתקדם לכיוון גרייהוק, שם יוכלו ללמוד על הנשקים שנגנבו על ידי קראפטיס וגם לבצע מחקרים שונים, אולם קודם לכן עליהם למצוא פתרון לקדרה העצומה. אסור שתיפול לידיים הלא נכונות אבל הם לא יכולים לקחת אותה איתם לכל מקום. אחרי כמה ימי מסע הם הגיעו שוב לאיזור של יער העיניים שנמצא תחת פיקוחם של הסיירים. שם הם פגשו את ידידם הותיק סיג והפקידו בידיו את הקדרה.
ביום השני למסע אחרי שנפרדו מסיג, כאשר התארגנו למנוחת הלילה, הגיע למקום רוכב לבוש בבגדי כהן של דלב. הוא ענה לשם רונדיק וטען שנשלח לשם כדי למסור הודעה לטנון. בידיו היה המכתב ששלח קראפטיס לאספני הנשקים מהם גנב ומעברו השני – מפה שמכוונת למקום בו הוחבאו הנשקים: הר הנוצה הלבנה. מבין שלושת האספנים רק אחד עוד בחיים. שמו ריקאן דק והוא מוכן לשלם עשרת אלפי מטבעות זהב תמורת הנשק שנגנב ממנו – הקלשון גל. הוא מוכן לתת לחבורה לשמור את שני הנשקים האחרים אם הם מעוניינים בהם.
לאחר דיון ארוך החליטה החבורה לשנות כיוון ולא להגיע לגרייהוק עדיין, אלא להמשיך מיד להר הנוצה הלבנה. המסע לשם נמשך כשבוע אבל כשהגיעו למקום אי אפשר היה לטעות בו. מתוך ההר שראשו שטוח זינק עמוד אדים כביר לגובה עשרות מטרים, שם הפך לקו ארוך של עננים בשמיים – הנוצה הלבנה על שמה נקרא ההר. על צלע ההר ניתן היה לראות מערה אליה הם טיפסו כעת. מחוץ למערה היו כמה שלדים והמערה עצמה הרגישה כאילו היא נושמת. משב של אוויר חם יצא ממנה בכל כמה שניות והתחלף בשאיבה של אוויר מבחוץ. בתוך המערה הלחה הייתה שכבת בוץ על הרצפה, אבל עיניו החדות של טנון הבחינו בקצה טבעת שביצבץ מתוכו. רונלס ניקה את הבוץ שמסביב לטבעת באמצעות קסמיו וברצפה התגלתה דלת מרובעת ובה קבועה טבעת ברזל. מתחת לדלת התגלו מדרגות לולייניות מברזל חלוד. בזמן הירידה במדרגות ניתן היה להרגיש את הרטט של הר הגעש הפעיל.
white_plume_map.jpg
בתחתית המדרגות היה מסדרון ארוך ומוצף במים עכורים. טחב ירקרק כיסה את הקירות ומעט ממנו צף גם על המים. החבורה החלה להתקדם והגיעה עד מהרה לצומת בה התפצל השביל לשלושה כיוונים שונים. במרכז הצומת עלה מתוך המים גל עצמות גדול עליו נחה דמות דמויית אריה עם ראש אישה אנושית. ליאופולד בירך אותה לשלום והיא הזדהתה בשם אטרוסקה וחדה לחבורה חידה:

בעלי בי לא ירצה
אותי בפחד איש יקנה
בחיבוקי הקר הם נאבקים
כשהם זקוקים לי זאת הם לא יודעים

בני החבורה ניחשו שהתשובה היא חלקת קבר ואטרוסקה הסכימה שזו התשובה הנכונה והניחה להם לעבור. הם בחרו בשביל הימני והחלו להתקדם בו כשלפתע עצר אותם טנון – הוא הבחין בדבר ירוק מתחת למים העכורים. בדיקה גילתה שזהו שפך ירוק – חומצה קטלנית שהופכת את הנוגע בה לשפך ירוק בעצמו. טנון כלא את השפך בתוך כדור מים קסום ואז הקפיא והשמיד אותו.
בהמשך המסדרון נתקלו בדלת מעט מעל קו המים. הם פתחו אותה ונכנסו לחדר, אז נסגרה הדלת בטריקה מאחוריהם. ליאופולד ניסה לנפץ אותה בעזרת קסם רב עוצמה אבל הדלת לא זזה, אלא שבעקבות הקסם שביצע ליאופולד קרה דבר אחר: בחדר היו תלויים תשעה כדורי זכוכית אטומים מהתקרה בכבלי פלדה חזקים והקסם גרם לאחד מהם להתנפץ. מתוכו נפלו מפתח גדול ובקבוק עם שיקוי. המפתח לא פתח את הדלת והשיקוי זוהה כשיקוי הוד העיט – שיקוי שהופך את השותה אותו למשפיע יותר על קהל שיאזין לו. ליאופולד החליט לשבור כדור נוסף, מתוכו הגיח יסודן אוויר כועס, אולם החדר הקטן הגביל את תנועותיו והחבורה התגברה עליו בקלות. מלבדו נפלו מהכדור גם שרשרת ומחרוזת תפילה עליה נותרו שני חרוזים בלבד. בזה אחר זה ניפץ ליאופולד את הכדורים. נפלו מהם מפתחות שונים, תכשיטים, מטבעות, אבני חן וחפצי קסם שונים, אולם מאחד מהם הגיחו גם צללים – נשמות מתים רעות אותן השמיד טנון בקלות באמצעות סמלו הקדוש ואמונתו, ומאחר נשפך שפך אפור – יצור חי עשוי חומצה אותו שרפו רונלס וטנון באמצעות קסמיהם. מאחד הכדורים נפלה טבעת שהחלה לדבר עם בני החבורה – היא הציגה את עצמה כטבעת הגנה והיעלמות מעין שגם תעניק למי שיענוד אותה משאלה אחת בשנה, אולם צריך לענוד אותה לפני שיוצאים מהחדר ואסור להסיר אותה. בתמורה למשאלות תקבל הטבעת חלק מכח חייו של העונד אותה. לאחר חקירת הטבעת באמצעים קסומים הגיעו טנון ורונלס למסקנה שהיא משקרת. מתוך אותו כדור נפל גם מפתח שהתאים לדלת והחבורה יצאה החוצה, אז השתתקה הטבעת ונראה שקסמה אבד.
hall_of_spheres.jpg

Comments

themalker themalker

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.