Project 30

סופן של הדריאדות

וגם רוחות וזר מיסתורי

דוראן והזר ניצבו זה מול זה. דוראן הניף את ידו וכדור ברקים סגול נורה ממנה. הזר תפס אותו, גילגל אותו בין ידיו והטיל אותו בחזרה על דוראן, שהתחמק ממנו. אז ירה הזר גל קול מקצה אצבעותיו. הגל פגע בבטנו של דוראן, קרע אותה ופיזר את קרביו לכל עבר. שניה לאחר מכן חזרו הקרביים אל תוכו של דוראן והפצע נעלם כלא היה, ואיתו נעלם גם הכאב שדוראן חש. הזר פרץ בצחוק – “האם נמשיך להטיל קסמים זה על זה עד קץ הימים?” שאל.
בינתיים הבין ליאופולד של מי הגופה שמולו. זו הייתה הנסיכה ג’ולין מוולונה. “אתה הפרת את הבטחתך!” האשימה. “אמרת שתמצא את הנסיך תרומל!”. ליאופולד ניסה לשכנע אותה שהוא לא אשם ולהרגיע אותה באמצעות נגינה, אך ללא הועיל. “אני צריך עוד זמן” התחנן בפניה.
באלסארי המשיכו דריסריאן והרולד להתווכח. הרולד האשים את דריסריאן במותו שלו, בהפסד בקרב ובהפסד במערכה. דריסריאן ניסה להגן על מעשיו בטענה שהוא הגן על כבודם של המתים אך הרולד לא השתכנע. מה מועיל הכבוד אם רבים כל כך מתו בעקבות זאת? מדוע לא עצר דריסריאן את הדו קרב נגד כריסטופר לפני שהרג אותו?
בנאלב האשים ברנארד את פיליפ דה מלבואזן שזה הביא על עצמו את מותו, אחרת מדוע הם בארץ המתים? הוא לא הקשיב לכל הסבריו של מלבואזן והאשים אותו בשקרים. הוא טען שעזאד חזק בהרבה ממלבואזן וניסיון הנקמה נידון להיכשל.
בכיכר הכפר סובאנוויץ’, רונלס עדיין היה מוקף בנשמות המתים אך סירב להתייחס אליהם. כשניסו לתקוף אותו הפך את עצמו לענן וריחף מעליהם. המתים היו בכל מקום והמשיכו עד האופק בכל כיוון, אך נראה היה שהם חוזרים על עצמם ואותם מתים מופיעים שוב ושוב. רונלס חשד שמדובר באשליה. הוא עצם את עיניו ולחש שלוש פעמים: “זה לא אמיתי. זה לא אמיתי. זה לא אמיתי”.
כשפקח אותן הוא מצא את עצמו מוקף בחבריו שעדיין היו לכודים באשליות שלהם. הוא הספיק לראות את כדור הברקים שירה דוראן לעבר הזר חולף כפסע מראשו של ליאופולד. הוא מיהר לטלטל את דוראן שהתעורר מהאשליה. בעזרתו המשיך והעיר את שאר החבורה. מלבד רונלס כולם נראו מפוחדים וסיפרו על החוויה הקשה שחוו. ליאופולד מעולם לא נראה רציני כל כך ודוראן כלל לא היה מסוגל לדבר.
הם עמדו במישור רחב ידיים. האדמה הייתה שחורה ועשויה מפירורים גדולים וגסים. פה ושם ביצבצו עצמות מתוך העפר המוזר. רוח חמה נשבה על פניהם. לא רחוק מהם ראו פתח לבן ובוהק, הפוך מהפתח דרכו נכנסו. ליאופולד החל לנגן ונתן למוזיקה להוביל אותו, והחבורה הלכה אחריו. כעבור כמה דקות שמעו קולות של שתי נשים זקנות משוחחות. “הם מתקרבים” אמרה אחת מהן בקול צורם. “בקרוב נוכל לאכול אותם”. “תני לי לראות” הפצירה בה השניה. רונלס הטיל קסם היעלמות מעין על מלבואזן שהתגנב בשקט לעבר הזקנות. הוא מצא את עצמו ביער עשוי מעצים יבשים שגזעיהם נראו כאנשים צורחים בכאב. הוא ראה את הזקנות מעבירות אחת לשניה עין ומתבוננות באמצעותה אל תוך קדירת ברזל גדולה שלידה ניצבו. ברגע שהעבירו את העין מאחת לשניה ניצל את ההזדמנות וניסה לחטוף אותה, אך ידיו עדיין רעדו אחרי החוויה שעבר והעין נפלה לקרקע. הזקנות החלו לחפש אותה ובהמולה התגלגלה העין הרחק מהן. מלבואזן חטף אותה וחזר בחזרה אל החבורה. את העין העביר אל רונלס שהניח אותה בתיקו.
כעת התקרבה החבורה כולה אל מרכז החורשה בה נמצאו הזקנות, שהיו בוודאי הדריאדות ושלחו את מלבואזן קדימה כדי לחסל אותן אולם אז שמעו משהו נע מאחוריהם. מלבואזן דקר את אחת משתי הדריאדות ואז השניה סובבה את ראשה לכיוונו ועיניה נראו כמו בריכות שחורות. בתוך שניה צנח מלבואזן לרצפה ונרדם.
דריסריאן ניסה להתקרב אל הדריאדות אולם האחת עם העיניים השחורות הבריחה אותו. ליאופולד ניסה להטיל אימה על אחת מהדריאדות אולם הקסם התפוגג ונעלם. כשהבין שהוא לא מסוגל להתמודד עמה בקרב קסמים פנה במקום זאת לעברו של מלבואזן והעיר אותו.
החבורה והדריאדות המשיכו להטיל קסמים אלו על אלו, אולם ללא תוצאה מרשימה, עד שחזיז המכשפות של דוראן פגע באחת מהן פגיעה חמורה. באותו רגע הופיעה הדריאדה השלישית שהייתה בלתי נראית מאחורי החבורה וירתה חזיז ברק לעבר רונלס וליאופולד. רונלס עוד הספיק לקפוץ הצידה וכמעט שלא נפגע אך ליאופולד המופתע נפגע פגיעה ישירה. הוא התמלא בכעס והטיל לחש ניפוץ על שתי הדריאדות הראשונות והשמיד אותן לחלוטין. הדריאדה השלישית נעלמה מן העין שוב והחבורה פתחה במרדף. בלי ידיעתם של חברי החבורה, שינתה הדריאדה את כיוון הריצה ולאחר שהחבורה עברה אותה הטילה חזיז ברק נוסף. הפעם לא הצליחה הדריאדה לגרום נזק משמעותי והחבורה הסתערה עליה בקסמים ובנשקים שלופים ועד מהרה הייתה גם היא מוטלת חסרת רוח חיים על הרצפה.
הברקים הרבים, כדורי האש והקרניים השורפות שנורו במהלך הקרב הציתו את העצים היבשים בחורשה ועד מהרה נותר ממנה רק עץ אחד – עץ בדמותו של אדם גדול מחבק בזרועותיו עמוד שדרה אנושי שבראשו גולגולת גדולה למדי. העץ החל לשנות צורה בחזרה לצורת אדם אחרי מותן של הדריאדות. דוראן שחש בעצמת הקסם הקורנת מעמוד השדרה מיהר לעבר העץ לפני שהספיק להשתנות בחזרה לצורת אדם ואחז בעצמות. צרחתו מקפיאת הדם של דוראן הגיעה אל ליאופולד, שנשאר מאחור ולא השתתף במרדף. מתוך העצמות יצא עשן שחור שחדר אל מתחת לעורו, התפשט במעלה ידיו וצווארו עד הפנים. להבות אפפו אותו ובתוך שניות לא נותר במקום דבר מלבד אפר שחור. דוראן ועמוד השדרה נעלמו שניהם.

Comments

themalker themalker

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.